Vážení zákazníci. Objednávky přijaté po 4.7.2022 budou odeslány po 18.7.2022.

Co znamená otevřené hračky?

Co znamená otevřené hračky?

Tzv. otevřené hračky jsou smysluplné nebo výchovně hodnotné hračky.

TicToys je výrobcem hraček, který se zaměřuje nejen na čísla, ale také na rozvoj dětí, a proto se k těmto pojmům stále vrací:

  • protože hračka by měla vyjadřovat hodnoty, které TicToys považuje za dobré a správné;
  • protože sériově vyráběné plastové hračky, které často už po několika dnech leží bez povšimnutí v koutě dětského pokoje, neodpovídají sdíleným hodnotám TicToys;
  • protože by měly děti dát hračkám ve svých rukou vlastní smysl. Tzv. open-ended toys (hračky s otevřeným koncem) nabízí nekonečné možnosti proměnlivého hraní!

Otevřené hračky podporují kreativitu a sociální interakci

Jedna studie z 90. let 20. století ukázala, že děti do čtyř let vykazují větší zájem o hraní s abstraktními dřevěnými hračkami než s hračkami realistickými (klasické sériově vyráběné hračky, např. autíčko), které vedou děti přesně po předem určené dráze, a ponechávají málo prostoru pro kreativní rozvoj dítěte.

Studie také ukázala, že děti ve věku od pěti do šesti let si hrály "rozmanitěji a vytrvaleji" s abstraktními dřevěnými hračkami a že tyto hračky také stimulovaly sociální interakci, protože děti musely sdělovat ostatním hráčům význam svých abstraktních hraček.

Košík
Začněte psát název produktů, které chcete najít